TALEBİNİZ SADECE 3 ADIMDA HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞSÜN!

1 RESMİNİ ÇEK!
2 WHATSAPP'DAN
0541 842 84 77 'E GÖNDER
3 Sizi Ziyarete Gelelim!

Görüş ve önerileriniz için lütfen adnanozsimsek@sgztemizlik.com.tr mail adresine talebinizi iletin. Teşekkür ederiz!

Dış Cephe ve Kompozit Temizliği

Ülkemizde yapılan binalarda dış cephe faktörü önemli bir boyut kazanmıştır. Burada dikkate alınan ısı yalıtımı (enerji kaybı) ve silinebilir boyutta (görüntü ergonomisi) olmasıdır. Binaların bu şekilde üretilmesi,  tasarrufun yanında inşaatların da hız kazanması ve maliyet boyutlarının indirgenmesi anlamına gelmektedir. 
 
Dış cepheleri  sert zemin – cam – kompozit şeklinde görmemiz dış cephe temizliklerine de ciddi boyutlar kazandırmıştır. Bu sebep karşımıza üç önemli faktör çıkarmaktadır.
 
Malzeme, silinebilir dikey yüzeylerde aynı malzemenin kullanılabilirliğinin olmaması
Makine, silinebilir yüksekliğe ve bölge konumuna göre kullanabilirlilik seçimi
Vinç
Askı iskele
Dağcı sistemi
 
Burada karşılaşılan en önemli konu yapılan binaların çatısına gerekli operatör sistemleri kurulmadığı için a-b-c sistemleri bölge durumlarına göre etüt edilerek tanımlanmaktadır.
 
İnsan, silinebilir dikey yüzeyde, seçimi yapılmış makinelerde faaliyet gösteren camcı, diğer adıyla cam silen adam.
Eğitim
Sertifika
Güvenlik önlemleri
 
Yukarıdaki belge ve gerekler yerine getirilebilir olmalıdır.
Dağcıların çalışması başlı başına tam teçhizatlı ayak vantuzları dahil büyük bir operasyondur.
Önemli referansımız olan MARMARA ÜNİVERSİTESİ TEMEL BİLİMLER TIP FAKÜLTESİ binası dış cephe temizliğinde toplam 242 dikey inişin olduğu bölgede uzay çatı nedeniyle 74 inişte dağcı kullanılarak dış cephe temizliği yapılırken, bunun 36’sı dış cephe yüzeyinde yerden yüksekliğe tırmanılarak gerçekleştirilirken artık bu tip operasyonlarda  iş bilirlik ve gerekler önemli boyutlar kazanmış, iş yapabilir şirketlerin  seçiciliği de müşteriler tarafından,  bağlayıcı unsurlar da düşünüldüğünde  ehemmiyet boyutu  kaçınılmaz bir gerçek haline gelmiştir.
Şirket olarak teknolojinin artmasından öğrendiğimiz; yapım  teknolojisi  gelişirken, hizmet teknolojisi de doğru orantılı hareket  ediyor. SGZ TESİS YÖNETİMİ TEMİZLİK TEKNİK  doğru orantıyı uygularken temel yasalar (eğitim,sertifika,iş güvenliği) eşliğinde hareket ediyor.

Dış Cephe ve Kompozit Temizliği
TOP